SP9PSB

ŻYWIECKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW
POLISH AMATEUR RADIO CLUB

Zaproszenie na XVIII Beskidzki Piknik Eterowy
Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim
25-27 sierpnia 2023

Zapraszamy jak co roku w ostatni pełny weekend sierpnia pasjonatów radia i fal eteru na XVIII już Beskidzki Piknik Eterowy do Zarzecza w Gminie Łodygowice.

Miejsce Pikniku Eterowego to obiekt Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu w Gminie Łodygowice. Pięknie położony obiekt bezpośrednio nad Jeziorem Żywieckim jest we władaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, pod którego patronatem funkcjonuje również Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB.

Spotykamy się w piątek 25 sierpnia na spotkaniu integracyjnym przy wieczornym ognisku. W sobotę rejestracja pierwszych gości od godz. 9-tej.
Rozpoczynamy XVIII Beskidzki Piknik Eterowy o godz. 10-tej, pewnie jak zwykle hucznie.

W programie m.in. wykłady, odczyty, prelekcje, zawody sportowe, radiostacja klubowa SP9PSB, biuro QSL, giełda sprzętowa, bufet.

Podsumowanie XVIII Pikniku Eterowego w niedzielę 27 sierpnia tuż po śniadaniu.
Ze względów organizacyjnych zachęcamy do rejestrowania się poprzez wysłanie maila potwierdzającego swoje uczestnictwo na adres organizatora: sp9fhz@gmail.com .
Tradycyjnie już uczestnik otrzyma okolicznościowy identyfikator, będący niejako potwierdzeniem udziału w Pikniku.

Wszystkie informacje dotyczące zakwaterowania oraz dane kontaktowe Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Zarzecze dostępne są na stronie https://ssmzarzecze.pl;

Dostępne są noclegi:
-w domkach campingowych typu „Brda” – 9-cio osobowe,
-w domku rodzinnym „Beskidek ” -7- osobowy,
-miejsce pod przyczepy kempingowe i kampery,
-miejsce pod namioty.

Oprócz Sali konferencyjnej oraz wiaty grillowej dla uczestników pikniku wynajmiemy również jadalnię i kuchnię, gdyż SSM Zarzecze nie sprzedaje posiłków.

W dniach naszego spotkania obiekt będzie do naszej wyłącznej dyspozycji tylko wtedy, jeżeli zarezerwowana zostanie większa ilość noclegów. Bardzo więc proszę o dokonywanie rezerwacji, gdyż później miejsca noclegowe zostaną wystawione do wolnej sprzedaży!!!

Firmy handlujące sprzętem radiowo-krótkofalarskim zapraszamy do zorganizowania własnego stoiska dającego możliwość jego sprzedaży.

Oczekujemy również na dalsze ciekawe propozycje wykładów oraz prezentacji interesujących nasze krótkofalarskie środowisko.
Z
achęcamy również do ekspozycji własnych konstrukcji amatorskiego sprzętu oraz anten.
Do prezentacji organizatorzy zapewniają projektor, ekran oraz nagłośnienie.

Serdecznie zapraszamy w dniach 25–27 sierpnia 2023 na XVIII Beskidzki Piknik Eterowy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.
Adres: Zarzecze, ul. Beskidzka 80; 34-325 Łodygowice.
Email:
ssm-zarzecze@zywiec.powiat.pl ; Tel.: 33 863 35 81; Kom.: 48 519 187 094

W imieniu organizatorów:
* Henryk SP9FHZ, e-mail: sp9fhz@gmail.com, tel. 502-286-600
* Józef SQ9EJ, e-mail:
sp9psb@op.pl, tel. 697-020-538

Zaproszenie na XVII Beskidzki Piknik Eterowy
Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim
26–28 sierpnia 2022

Zapraszamy wszystkich pasjonatów radia i fal eteru na XVII Beskidzki Piknik Eterowy, który jak w ubiegłym roku odbędzie się nad Jeziorem Żywieckim w Zarzeczu. Miejsce Pikniku Eterowego przeniesione zostało na stałe z Koniakowa do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu w Gminie Łodygowice. Spotykamy się corocznie w ostatni pełny weekend sierpnia. Pięknie położony obiekt jest we władaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, pod którego patronatem funkcjonuje Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB. Spotykamy się w piątek 26 sierpnia na spotkaniu integracyjnym przy ognisku.

W sobotę rejestracja pierwszych gości od godz. 9-tej. Rozpoczynamy XVII Beskidzki Piknik Eterowy o godz. 10-tej, pewnie jak zwykle hucznie.

W programie m.in. wykłady, odczyty, prelekcje, zawody sportowe, radiostacja klubowa SP9PSB, biuro QSL, giełda sprzętowa, bufet.
Podsumowanie XVII Pikniku Eterowego w niedziele 29 sierpnia tuż po śniadaniu.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy do rejestrowania się poprzez wysłanie maila potwierdzającego swoje uczestnictwo na adres organizatora: sp9fhz@gmail.com. Tradycyjnie już uczestnik otrzyma okolicznościowy identyfikator, będący niejako potwierdzeniem udziału w Pikniku.

Wszystkie informacje dotyczące zakwaterowania oraz dane kontaktowe Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Zarzecze dostępne są na stronie https://ssmzarzecze.pl. Dostępne są noclegi:
-w domkach campingowych typu "Brda" – 9-cio osobowe
-w domku rodzinnym "Beskidek " -7- osobowy
-miejsce pod przyczepy kempingowe i kampery
-miejsce pod namioty.

Oprócz Sali konferencyjnej oraz wiaty grillowej dla uczestników pikniku wynajmiemy również jadalnię i kuchnię, gdyż SSM Zarzecze nie sprzedaje posiłków.
W dniach naszego spotkania obiekt będzie do naszej wyłącznej dyspozycji tylko wtedy, jeżeli zarezerwowana zostanie większa ilość noclegów. Bardzo więc
proszę o dokonywanie rezerwacji, gdyż później miejsca noclegowe zostaną wystawione do wolnej sprzedaży!!!
Firmy handlujące sprzętem radiowo-krótkofalarskim zapraszamy do zorganizowania własnego stoiska dającego możliwość jego sprzedaży. Oczekujemy również na dalsze ciekawe propozycje wykładów oraz prezentacji interesujących nasze krótkofalarskie środowisko. Zachęcamy również do ekspozycji własnych konstrukcji amatorskiego sprzętu oraz anten.
Do prezentacji organizatorzy zapewniają projektor, ekran oraz nagłośnienie.

Serdecznie zapraszamy w dniach 26–28 sierpnia 2022 na XVII Beskidzki Piknik Eterowy do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.
Adres: Zarzecze, ul. Beskidzka 80; 34-325 Łodygowice.
Email: ssm-zarzecze@zywiec.powiat.pl ; Tel.: 33 863 35 81; Kom.: 48 519 187 094

W imieniu organizatorów:
* Henryk SP9FHZ,
e-mail: sp9fhz@gmail.com, tel. 502-286-600
* Józef SQ9EJ,
e-mail: sp9psb@op.pl, tel. 697-020-538

Józef SQ9EJ
26.07.2022 r.

SDR 40 m w wersji testowej

Testowo został uruchomiony SDR w paśmie 40m. Jest on oparty o usługę AirSpy Server. W dniu dzisiejszym zakończono budowę filtrów. Największym problemem podczas budowy był wpływ intermodulacji stacji broadcastowych pracujących powyżej pasma 40m. W tym celu wykonano zestaw filtrów pasmowych oraz pułapkę częstotliwości dla stacji AM powyżej 7.2 MHz. Układ jest również wyposażony w LNA.

Zachęcam już dzisiaj do testowania SDRa i zgłaszania problemów z jego działaniem. Na chwilę obecną istnieje tylko możliwość podłączenia maksymalnie 3 użytkowników online. Wraz z rozwojem projektu ilość ta ulegnie zwiększeniu.

Poniżej film przedstawiający w jaki sposób połączyć się z usługą za pomocą aplikacji SDRSharp na komputerach z Windows.
PS. Zamiast suwaka ZOOM używajcie zmiany szerokości pasma (Bandwith) w menu zakładce SOURCE programu. Pozostałymi suwakami dostosujcie wygląd swojego waterfall. Udanych nasłuchów!

 

Mateusz SP9MX
06.03.2022 r.

Trochę o tym jak powstawała budowa filtrów pasmowych i jaki one mają na odbiór.

SP9SW

Skoro młodzież chęci wyraża i podejmuje inicjatywę jest to dla nas wielka radość!

W ZSAiO w Żywcu przy współudziale żywieckich krótkofalowców z klubu SP9PSB w listopadzie 2021 r. powołano do istnienia Szkolny Klub Krótkofalowców SP9SW.
Zarząd klubu składa się z uczniów klas mundurowych, grupa liczy ok 30-stu uczniów z różnych klas.

 

Myślą przewodnią są słowa patrona szkoły Józefa Piłsudskiego:

,,Łączność w wojsku podczas wojennych wypadków jest taką samą bronią jak armata, karabin maszynowy, jak kuchnia polowa, jak wóz amunicyjny kompanii. (…) Bez łączności bowiem nie ma i być nie może skoordynowanej pracy wojska, nie ma złączenia wysiłków krwawych żołnierza dla odniesienia zwycięstwa i krew ludzka leje się darmo, leje się niepotrzebnie”

Józef SQ9EJ
21.12.2021 r.

WALNE ZEBRANIE

Witam!

W dniu 08 grudnia 2021r. o godz. 17:00 w Kawiarni KOLOROWA (Żywiec ul. Piłsudskiego) odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia Krótkofalowców Ziemi Żywieckiej.

Porządek obrad:
1. powitanie uczestników zebrania
2. wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania
3. zatwierdzenie porządku obrad
4. przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 01.01.2021 – 05.08.2021r
5. zatwierdzenie sprawozdania
6. przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego za okres 06.08.2021 – 08.12.2021r
7. podjęcie uchwały o zakończeniu likwidacji Stowarzyszenia i przyjęcie sprawozdania finansowego na
dzień zakończenia likwidacji
8. wolne wnioski
9. zakończenie zebrania

Proszę o niezawodne przybycie.

Pozdrawiam
Józef Klaczak SQ9EJ

23.11.2021 r.

21. PKO Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego należał do Polaków!

Ponad dwa lata czekaliśmy wszyscy, aby usłyszeć na żywieckim rynku wystrzał startowy. W ostatnią niedzielę 10.10. o 10:10 ponad 1200 biegaczy wyruszyło ze stref startowych w trasę dookoła Jeziora Żywieckiego. Sprzyjająca pogoda, mimo rześkiego poranka towarzyszyła uczestnikom 21. PKO Półmaratonu pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Jak dotąd niekwestionowanymi rekordzistami trasy w kategorii mężczyzn jest Joel Maina Mwangi (Kenia) 01:06:01 – rekord z 2017 roku oraz w kategorii kobiet Barsosio Stellah Jepnegetich (Kenia) 01:14:15 – rekord z 2016 roku.

W tym roku wśród kobiet i mężczyzn podium należało do Polaków. Pierwszy na metę przybiegł Artur Olejarz z czasem 01:07:59. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Arkadiusz Gardzielewski z wynikiem 01:08:25. Podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn uzupełnił Mateusz Mrówka (01:08:43).

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:16:15 zameldowała się Monika Jackiewicz. Druga na mecie była Monika Kaczmarek z rezultatem 01:19:53. Ostatnie miejsce na podium wśród kobiet należało do Moniki Brzozowskiej, która żywiecki półmaraton ukończyła w czasie 01:20:56.

Wśród reprezentantów Żywiecczyzny pierwszy na mecie zameldował się Stanisław Piela z Cięciny z wynikiem 01:16:45, a wśród kobiet Anna Sawicka (01:30:52) z Sopotni Wielkiej.

Fundacja PKO Banku Polskiego podobnie jak na podczas ostatniej edycji włączyła się do Półmaratonu akcją charytatywną „biegnę dla…” wspierającą finansowo dwoje niepełnosprawnych dzieci. Do tej akcji przyłączyli się zawodnicy i zawodniczki biegu, którzy pokonali trasę z plakietką „biegnę dla Kasi i Wiktora”, a w zamian Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 000 zł na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny tych dzieci. Chęć wsparcia była naprawdę ogromna, bo do akcji przyłączyło się wielu biegaczy. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu „Chce Się Żyć” za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji tej szlachetnej akcji. Podczas Półmaraton swoją obecnością zaszczycił nas Sebastian Chmara ambasador programu „PKO Biegajmy razem”, były lekkoatleta, halowy mistrz świata w siedmioboju z 1999 r. oraz halowy mistrz Europy z 1998 r.

Zawodnicy za ukończony bieg otrzymali z rąk samorządowców i organizatorów pamiątkowe medale. Puchary i nagrody wręczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Przewodniczący Komisji Budżetu, Skarbu i Finansów Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Baczyński, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Przedstawiciel Sponsora Tytularnego Dyrektor PKO BP S.A. Oddział nr 1 w Żywcu Danuta Piekarz, Ambasador programu „PKO Biegajmy Razem” Sebastian Chmara, Przedstawiciel Głównego Partnera Żywiec Zdrój S.A. Roman Kurzyk oraz Dyrektor Półmaratonu Mirosław Dziergas.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanej sportowej imprezy w szczególności: Sponsorowi Tytularnemu Banku PKO oraz Głównemu Partnerowi Firmie Żywiec Zdrój S.A., współorganizatorom imprezy: Burmistrzowi Miasta Żywca, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Żywcu, Agencji Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak. Specjalne podziękowania kierujemy w kierunku Firmy STRABAG za ogromne zaangażowanie i okazaną pomoc przy organizacji imprezy.

Do sprawnej organizacji biegu przyczynili się także: Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Moszczanicy, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Żywcu – Oczkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Żywcu – Moszczanicy, Ochotnicza Straż Pożarna w Żywcu – Sporyszu, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Straż Miejska w Żywcu, Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu, Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB oraz sponsorzy: Browar Pinta, GPW SA w Katowicach, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Lakma, Eurofirany, Martes Sport, UYN, ALPLA, Beskid Media, Szpital Żywiec, Hotel Żywiecki Medical Spa&Sport, Nutrend, Szpital Św. Łukasza, Sklep Biegacza, KIA Korczyk, Renoplast, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek, Victory Endurance, IGO SPORT, Architekci Jurasz&Herok.

Niezawodna była także żywiołowo dopingująca zawodników żywiecka publiczność oraz kapela „Juno roz”, która umilała czas oczekiwania na biegaczy przygrywając góralską muzykę.

To sportowe święto organizuje Starostwo Powiatowe w Żywcu. Wyniki są dostępne na stronie

https://wyniki.datasport.pl/.

Kolejna okazja do przebiegnięcia Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego już na wiosnę przyszłego roku.

ZAPRASZAMY!

materiał źródłowy: Link do portalu Facebook
12.10.2021 r.

POWIATOWE ĆWICZENIA OBRONNE
PODSUMOWANIE

Zgodnie z tegorocznym planem działania, w dniach 05-06 października 2021r na terenie powiatu żywieckiego przeprowadzone zostały Powiatowe Ćwiczenia Obronne p.k. „BESKIDY 2021”. Celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania jednostek samorządu terytorialnego w realizacji zadań wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny. W tegorocznych ćwiczeniach szczególną uwagę zwrócono na sprawdzenie funkcjonowania łączności i informatyki oraz na doskonalenie procedur działania administracji publicznej po wystąpieniu incydentów z zakresu zakłóceń łączności i cyberterroryzmu. Ćwiczenia przeprowadzono przy założeniu zakładając całkowitego braku łączności telefonicznej, elektronicznej oraz ograniczeniach w łączności radiowej (założono obezwładnienie elementów łączności radiowej uzależnionej od sieci informatycznych).

Podczas ćwiczeń, zarówno w Starostwie Powiatowym w Żywcu jak i urzędach gmin został uruchomiony Stały Dyżur oraz elementy systemu wykrywania i alarmowania ( w starostwie – Powiatowy Ośrodek Analizy Danych i Alarmowania, w urzędach gmin – drużyny wykrywania i alarmowania oraz posterunki alarmowania). Ponadto , celem zapewniania kontaktu pomiędzy uczestnikami ćwiczenia uruchomiona została Zastępcza Sieć Łączności tworzona przez krótkofalowców. W ramach sieci, w siedzibie Zespołu Zarządzania Kryzysowego uruchomiono obsługująca ćwiczenia radiostację główną pracującą pod znakiem SP9ASRS. W Żabnicy przy forcie Wyrwidąb uruchomiono terenowe stanowisko łączności (stacja SP9PSB) umożliwiające przekazywanie informacji do urzędów gmin które nie były osiągalne bezpośrednio ze Stanowiska Kierowania ćwiczeniami. Dodać należy, że obsługę stanowisk łączności oprócz licencjonowanych krótkofalowców stanowili uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.

Podczas ćwiczeń zarówno Stanowisko Kierowania jak i terenowe stanowisko łączności ochraniane były przez żołnierzy 2 kompanii 133 batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie.

Mirek SQ9JXF
09.09.2021 r.

POWIATOWE ĆWICZENIA OBRONNE

W dniach 05-06 października 2021 r. na terenie powiatu żywieckiego zostanie przeprowadzone powiatowe ćwiczenie obronne pk. „Beskidy 2021”. Jednym z istotnych elementów ćwiczenia będzie uruchomienie zastępczej sieci łączności opartej o radiostacje amatorskie. W Żabnicy w rejonie fortów zostanie uruchomione terenowe stanowisko łączności którego zadaniem będzie przekazywanie i odbieranie komunikatów z urzędów gmin.  W siedzibie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Żywcu działała będzie radiostacja główna (znak SP9ASRS) koordynująca pracę sieci. Dodatkowo, dla stacji nierealizujących  zadań objętych planem ćwiczeń, w godzinach 08:00 – 09:00 czasu lokalnego każdego dnia ćwiczeń przewidywane jest sprawdzenie łączności całej sieci.

Uczestniczące stacje przekazywać będą do stacji głównej następujące informacje:
1 – raport, lokalizację stacji w systemie UTM (można wykorzystać aplikację HamGPS na telefon komórkowy), gminę na terenie której pracuje radiostacja,
2 –  podstawowe informacje meteorologiczne (temperatura, prędkość i kierunek wiatru, opad).

Stacje uczestniczące w ćwiczeniu zgłaszają się po usłyszeniu wywołania stacji głównej (wywołanie do stacji uczestniczących w ćwiczeniu Beskidy 2021 podaje stacja SP9ASRS ). Stacje uczestniczące w ćwiczeniach pracowały będą na częstotliwości 145.5125 MHz za pośrednictwem przemienników SR9ZAR i SR9ASR.

Każda ze stacji uczestniczących w ćwiczeniach otrzyma okolicznościowy certyfikat udziału – wersja pdf.

Mirek SQ9JXF
14.09.2021 r.

NOWE POMIESZCZENIA SIEDZIBY KLUBU

W czwartek, tj. 9.09.2021 r. o godzinie 17:00 rozpocznie się akcja związana z przenoszeniem rzeczy ze starego pomieszczenia klubowego, do nowej siedziby. Wszystkich kolegów klubowiczów oraz sympatyków radia gorąco zachęcamy do spotkania na żywo, tym razem poza falami eteru.

Przyda się każda para rąk do pomocy.

Józef SQ9EJ
8.09.2021 r.

XVI Beskidzki Piknik Eterowy w Zarzeczu
Podsumowanie

Beskidzki Piknik Eterowy Zarzecze 2021 już za nami.

Co ważne, nad Jeziorem Żywieckim w czasie trwania imprezy było bardzo pogodnie.
Ubiegłoroczne perturbacje głównie związane z pandemią sprawiły, iż poprzedni XV Piknik Eterowy odbył się w Gminie Rajcza w bardzo okrojonym składzie, czyli Zarząd OT-06 i Klub SP9PSB. Wtedy też uznaliśmy za konieczne zmienić miejsce, termin i formułę następnego pikniku eterowego.
Beskidzki Piknik Eterowy będzie się odbywać corocznie w ostatni pełny weekend sierpnia w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu, którego właścicielem jest Powiat Żywiecki. Bardzo przyjazne podejście do działań krótkofalowców ze strony Pana Andrzeja Kalaty Starosty Żywieckiego, Pana Mirosława Dziergasa Dyrektora Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu oraz Pana Andrzeja Pitery Wójta Gminy Łodygowice poprzez objęcie Beskidzkiego Pikniku Eterowego patronatem oraz wsparcie finansowe i rzeczowe sprawiło, iż łatwiej było nam go zorganizować.

Wg opinii uczestników ten „Koniaków Bis” był też udany!!!

W piątek 27 sierpnia na start pikniku było jedynie ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek.

Sobota 28 sierpnia to główny dzień BPE Zarzecze 2021. Józef SQ9EJ: rejestracja gości, Henryk SP9FHZ: oficjalne otwarcie XVI Beskidzkiego Pikniku Eterowego, przedstawienie jego programu oraz prezentacja naszych sponsorów (starosta, wójt oraz ZG PZK). Wspomniano też zmarłych niedawno Kolegów: Jacka SP9BNM, Jacka SP9CSW, Ryśka SP9MRK oraz Mietka SP9NWN, którzy też bywali uczestnikami poprzednich pikników.

Marek SP9HTY – wręczenie Odznaki Honorowej PZK dla: Henryka SP9FHZ, Artura SQ9BDB oraz Józefa SQ9EJ. Mateusz SP9MX – informacja na temat przebiegu akcji dyplomowej BPE Zarzecze 2021.

I miejsce zajął Alfred SP9CTW. Józef SQ9EJ Prezes SP9PSB wręczył zwycięzcy puchar.
Potem oczywiście tradycyjne już zdjęcie grupowe uczestników Pikniku. W Sali Konferencyjnej, gdzie odbywała się część pikniku „dla ducha” Przemek SP7VC prezentował relacje ze swoich ciekawych wypraw krótkofalarskich po Europie i Polsce. Mateusz SP9MX przedstawił projekt prostego trackera APRS oraz temat przydatność druku 3D w krótkofalarstwie. Również Mateusz SP9MX zaprezentował temat (przygotowany przez Bronka SP9WZO) p.t. PROGRAM DYPLOMOWY „Architectura Militaris XX”.
W godzinach popołudniowych przy ognisku z kiełbaskami miało miejsce podsumowanie XVI BPE.
Podczas pikniku funkcjonowało Biuro QSL Śląskiego OT PZK – Artur SQ9BDB.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy za rok.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE AKCJI DYPLOMOWEJ

Podczas trwania Akcji Dyplomowej XVI Beskidzkiego Pikniku Eterowego aktywatorzy zarejestrowali 2267 QSO! Spełniających warunki regulaminowe było 2127 QSO. Najaktywniejszym aktywatorem był Bronek SP9WZO, natomiast najaktywniejszymi łowcami okazali się koledzy Alfred SP9CTW spośród stacji SP oraz Jan DL1EJG wśród stacji pracujących poza granicami naszego kraju.

W akcji dyplomowej poza aktywatorami udział wzięło 495 stacji z Polski oraz 88 stacji DX. Dyplom został przyznany 143 stacjom SP oraz 8 stacjom DX. Do dnia dzisiejszego wpłynęły dwa logi od stacji SWL (SP1-22055, SP3-08-148).

Wyniki stacji SP, pierwsze trzy miejsca:
1. SP9CTW
2. SP9JMR
3. SO8DAN

Wyniki stacji DX, pierwsze trzy miejsca:
1. DL1EJG
2. OM0MR
3. OE3CIN

W/w stacje prosimy o podanie adresu do wysyłki na sp9psb@op.pl w celu przesłania pucharu za I miejsce i dyplomów.

Kolegom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy również wszystkim stacjom biorącym udział w akcji za swoją aktywność i gratulujemy dyplomów.

Szczegółowe zestawienie wyników na podstawie logów aktywatorów opracowane przez kolegę Mirka SN9MT dostępne pod linkiem z prawej strony.

Dyplomy będą dostępne do pobrania na tej stronie począwszy od dnia 30.08.2021 r.

W imieniu Klubu SP9PSB oraz organizatorów Akcji Dyplomowej
Mateusz SP9MX
28.08.2021 r.

 

AKCJA DYPLOMOWA

W związku z organizowanym XVI Beskidzkim Piknikiem Eterowym w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim klub SP9PSB przy współpracy z Henrykiem SP9FHZ oraz Bronkiem SP9WZO, a także Polskim Związkiem Krótkofalowców organizuje akcję dyplomową w dniach 21-26.08.2021 r.

Za pierwsze miejsca przewidziane zostały puchary oraz dyplomy w wersji papierowej. Za pozostałe miejsca zostaną wygenerowane dyplomy w formie elektronicznej, które będą do pobrania ze strony klubowej od 30.08.2021 r.

Zapraszamy wszystkich do udziału.

Józef SQ9EJ

Spotkanie klubowe

W dniu 19.08.2021 r. o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie klubowe w siedzibie klubu SP9PSB związane z przygotowaniami do XVI Beskidzkiego Pikniku Eterowego oraz omówienie harmonogramu zadań, które w najbliższym czasie będą realizowane, tj.
25.09 – Piknik Ekologiczny z planowanym zakończeniem w Zarzeczu,
5-6.10 – Wojewódzkie Ćwiczenia Obronne,
10.10 – Półmaraton Żywiecki dookoła Jeziora.

Józef SQ9EJ

Zaproszenie na XVI Beskidzki Piknik Eterowy
Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim

27–29 sierpnia 2021
 
Wszystkich zainteresowanych, którzy jak co roku chcą spędzić mile czas w gronie koleżanek, kolegów i przyjaciół będących pasjonatami radia i fal eteru serdecznie zapraszamy do Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim.
 

W ślad za informacja podaną w połowie czerwca zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy jak co roku chcą spędzić mile czas w gronie koleżanek, kolegów i przyjaciół będących pasjonatami radia i fal eteru serdecznie zapraszamy do Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim.

Zmieniamy bowiem miejsce i termin corocznego Pikniku Eterowego. Z Koniakowa i Kubalonki przenosimy się na stałe do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Zarzeczu, gdzie chcemy się spotykać zawsze w ostatni pełny weekend sierpnia. Pięknie położony obiekt jest we władaniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, pod którego patronatem funkcjonuje Żywiecki Klub Krótkofalowców SP9PSB.

Niezbędne i aktualne informacje na temat XVI Beskidzkiego Pikniku Eterowego w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim w chwili obecnej można uzyskać na stronie PZK OT 06 -> TUTAJ lub pisząc na adres naszego klubu sp9psb@op.pl.

Przerwa techniczna w działaniu strony klubowej

W związku z prowadzonymi pracami organizacyjno – technicznymi strona klubowa jest obecnie niedostępna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Przewiń do góry